• ImmerBau Sp. z o.o.
  • Polski

Krótki przegląd zapraw montażowych

montaż płytek

Zaprawy montażowe to szybkowiążące mieszanki cementów, wyselekcjonowanego kruszywa i specjalnych dodatków, przeznaczone do mocowania różnego rodzaju elementów w betonie, cegle czy kamieniu naturalnym. Nadają się również do uszczelniania połączeń, pęknięć czy wypełniania otworów. W poniższym artykule prezentujemy krótki przegląd zapraw montażowych dostępnych w naszej ofercie.

Zaprawy ImmerCement

ImmerCement to sztandarowe zaprawy montażowe dostępne w naszej ofercie. Nadają się do mocowania między innymi drobnowymiarowych płyt kamiennych i betonowych czy stopni w infrastrukturze kanalizacyjnej. Sprawdzają się także w uszczelnianiu połączeń elementów betonowych, pęknięć i otworów oraz przecieków wody, w tym pod ciśnieniem.

Poszczególne zaprawy ImmerCement różnią się między sobą początkiem wiązania – w zależności od produktu wynosi on 60 sekund, 5 minut lub 10 minut. Charakteryzują się także bardzo dobrą przyczepnością do podłoża cementowego. Są odporne na siarczany i produkty ropopochodne oraz nie powodują korozji elementów stalowych.

Zaprawa ImmerFix Plast

ImmerFix Plast to szybkowiążąca zaprawa montażowa przeznaczona do prac wymagających szybkiego i pewnego osadzenia elementów poddawanych dużym obciążeniom. Sprawdza się na przykład przy montażu pierścieni włazów kanałowych i kołnierzy wpustów deszczowych. Już po 60 minutach charakteryzuje się wytrzymałością na ściskanie wynoszącą 15 MPa.

Zaprawa Ankermmer SP-S

Ankermmer SP-S to zaprawa montażowa przeznaczona do osadzania prętów zbrojeniowych i kotew w elementach konstrukcyjnych. Doskonale nadaje się do mocowania spiralnych kotew w systemie wzmacniania spękanych konstrukcji murowych. Dzięki temu jest odpowiednia do prac renowacyjnych. Ponadto cechuje się ekspansywnością i doskonałą pompowalnością.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą zapraw montażowych. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w wyborze odpowiedniego produktu, nasi pracownicy służą fachową poradą.