• ImmerBau Sp. z o.o.
  • Polski

Blog

Jak działają kremy do izolacji poziomych?

Izolacja pozioma to jeden z etapów kompleksowej hydroizolacji ścian fundamentowych. Od jej właściwego położenia zależy skuteczność ochrony budynku przed szkodliwym działaniem wilgoci obecnej w gruncie. Jednym z produktów wykorzystywanych przy odtwarzaniu izolacji jest krem do izolacji poziomej. W dzisiejszym artykule przedstawimy zasadę działania tego preparatu. Zachęcamy do lektury.

(więcej…)

Ochrona zbrojenia w konstrukcjach żelbetowych

Konstrukcje żelbetowe słynną ze swojej solidności, trwałości oraz wytrzymałości. Nie są jednak wolne od uszkodzeń i stopniowej degradacji w trakcie wieloletniego użytkowania. Podobnie jak tradycyjny beton, również żelbet ulega korozji fizycznej, biologicznej i chemicznej. Aby się przed tym chronić, powierzchnie wykonane z tego materiału trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Jak to zrobić? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.

(więcej…)

Jak odtworzyć izolację poziomą?

Pojawiająca się na ścianach wilgoć prowadząca do powstawania nieestetycznych i groźnych dla powierzchni murów plam to jeden z największych problemów, z którymi muszą mierzyć się właściciele wybudowanych obiektów. Aby pozbyć się tego kłopotu, należy zlikwidować źródło przecieku, a następnie zabezpieczyć konstrukcję przed pojawianiem się wilgoci w przyszłości. Najlepszym sposobem na to jest odtworzenie izolacji poziomej. Jak zrobić to poprawnie? Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

(więcej…)

Jak wykonać izolację poziomą murów?

Izolacja pozioma murów to jeden z etapów kompleksowej izolacji ścian obiektu. Jej głównym zadaniem jest ochrona murów przed szkodliwym działaniem wody. Prawidłowo wykonana izolacja pozioma zabezpiecza znajdujące się na najniższej kondygnacji ściany przed wnikaniem wilgoci z gruntu. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak wykonać izolację poziomą murów. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

(więcej…)

Czy każdy beton samozagęszczalny wymaga wibrowania?

Wśród wielu wykorzystywanych współcześnie materiałów budowlanych dużą popularnością cieszy się beton samozagęszczalny. Jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych mieszanek stosowanych na placach budowy. Czym jest beton samozagęszczalny? Czy materiał ten wymaga wibrowania podczas układania? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

(więcej…)

Co zalicza się do chemii budowlanej?

Dawniej w grupie produktów wchodzących w skład chemii budowlanej znajdowały się wyłącznie charakteryzujące się odpowiednimi właściwościami dodatki do betonu. Obecnie jest to dużo szersze pojęcie odnoszące się do większości produktów używanych w budownictwie, które nie są klasyfikowane jako materiały ani elementy instalacji budowlanych. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, co dokładnie zalicza się do chemii budowlanej. Zachęcamy do lektury.

(więcej…)

Właściwości betonu samozagęszczalnego

Beton samozagęszczalny cieszy się dużą popularnością w branży budowlanej. Ma liczne zalety, które powodują, że jest chętnie wykorzystywany do różnych prac na budowie. Przede wszystkim stosuje się go do utrwalania konstrukcji, ale nie tylko. Czy wiesz, jakie właściwości ma ten beton konstrukcyjny? W poniższym tekście opisujemy je oraz wskazujemy zalety płynące z zastosowania tego produktu.

(więcej…)

Jak chronić stal zbrojeniową przed korozją?

Ochrona stali zbrojeniowej przed korozją jest bardzo ważna. Lepiej bowiem zapobiegać, niż później martwić się, w jaki sposób można ją usunąć. W poniższym tekście podpowiadamy, jak skutecznie zabezpieczyć stal zbrojeniową przed korozją, aby ładnie wyglądała i była praktyczna. Istnieje kilka metod, by nie zachodził proces korozji. Zapoznaj się z naszymi propozycjami.

(więcej…)

Jakie warstwy sczepne stosuje się na trudnych podłożach?

Warstwy sczepne są chętnie wykorzystywane do zwiększania przyczepności między dwoma warstwami betonu, które zostały wylane w różnym okresie. Nazywane są one również mostkami sczepnymi. Ich dużą zaletę stanowi to, że zwiększają wytrzymałość na odrywanie. Niektóre z nich mogą być stosowane nawet na bardzo trudnych podłożach, gdzie świetnie się spełniają. W poniższym tekście omawiamy warstwy sczepne odpowiednie do betonu.

(więcej…)

Czym są tzw. iniekty cementowe?

Szybka naprawa zniszczeń powstających w konstrukcjach budowlanych w czasie ich użytkowania pozwala na ograniczenie ich zakresu, a także na przywrócenie pełnej wytrzymałości uszkodzonego elementu. Niezawodnym sposobem radzenia sobie z pojawiającymi się pęknięciami czy rysami jest używanie iniektów cementowych. Przekonaj się, dlaczego warto je stosować i zobacz, jakie środki sprawdzą się najlepiej.

(więcej…)