• ImmerBau Sp. z o.o.
  • Polski

Blog

Czy wszystkie ubytki w betonie da się uzupełnić?

Beton to materiał bardzo wytrzymały, ale nie niezniszczalny. Niekorzystne czynniki atmosferyczne (wilgoć, zmiany temperatury, nasłonecznienie) oraz intensywna eksploatacja (na przykład obciążenie ciężkimi pojazdami) skutkują jego degradacją, która objawia się pęknięciami, szczelinami czy ubytkami. Znaczne ubytki betonu mogą znacznie obniżyć jego właściwości, dlatego należy je jak najszybciej naprawić. Jakie produkty najlepiej sprawdzą się w tym celu? I czy wszystkie […]

Czytaj dalej

Krótki przegląd zapraw montażowych

Zaprawy montażowe to szybkowiążące mieszanki cementów, wyselekcjonowanego kruszywa i specjalnych dodatków, przeznaczone do mocowania różnego rodzaju elementów w betonie, cegle czy kamieniu naturalnym. Nadają się również do uszczelniania połączeń, pęknięć czy wypełniania otworów. W poniższym artykule prezentujemy krótki przegląd zapraw montażowych dostępnych w naszej ofercie.

Czytaj dalej

Jakie zaprawy nadają się do podbijania?

Podbijanie fundamentów polega na wykonaniu podbudowy pod istniejącymi już elementami w celu ich podparcia i wzmocnieniu ich nośności. Najczęściej wykonuje się je przed dobudową dodatkowej kondygnacji lub w przypadku pogorszenia stanu technicznego istniejących fundamentów. Podbijanie należy do najbardziej wymagających prac budowlanych, jednak istnieją specjalistyczne zaprawy, które ułatwiają przeprowadzenie tego procesu. Czym się one charakteryzują?

Czytaj dalej

Jak niwelować pęknięcia w miejscach wypełnionych wodą?

Z czasem na powierzchni betonowej mogą pojawić się ubytki, które w przypadku nienaprawienia mogą prowadzić do dalszej degradacji elementu, a nawet całej konstrukcji. Szczególnym przypadkiem są pęknięcia w miejscach wypełnionych wodą, których nie da się naprawić zwykłymi zaprawami. Aby się ich pozbyć, trzeba zastosować specjalne środki przeznaczone do stosowania pod wodą.

Czytaj dalej

Jak nakładać masę uszczelniająca do betonu?

Masa uszczelniająca to niezwykle przydatny produkt, który umożliwia uszczelnianie połączeń między elementami betonowymi, kamiennymi i stalowymi. Używa się jej przede wszystkim do wypełniania poziomych i pionowych szczelin dylatacyjnych. Jest mrozoodporna, wodoszczelna i odporna na promieniowanie UV, a po utwardzeniu cechuje się bardzo dobrą odpornością chemiczną. Jak nakładać masę uszczelniającą do betonu, aby spełniła swoją funkcję? […]

Czytaj dalej

Od czego zależy wodoszczelność mas uszczelniających?

Wodoszczelność to kluczowy parametr mas uszczelniających. Zależy od niego skuteczność i trwałość wypełnienia danej powierzchni. Jakie są główne czynniki wpływające na wodoszczelność mas uszczelniających?

Czytaj dalej

Na co zwracać uwagę, czytając etykiety chemii budowlanej?

Chemia budowlana to bardzo szeroka grupa produktów służących do prawidłowego montażu, uszczelniania, ochrony i poprawy jakości innych środków. Zalicza się do niej zaprawy, gładzie, grunty, kleje czy tynki. Przy wyborze chemii budowlanej warto dokładnie przestudiować etykiety. W ten sposób można się upewnić, że wybrany produkt jest właściwy. Na co zwracać uwagę, czytając etykiety chemii budowlanej?

Czytaj dalej

Czy grunt wzmacnia beton?

Gruntowanie to nieodłączny element prac wykończeniowych na powierzchniach betonowych. Wykonuje się je zarówno w przypadku nowych, jak i remontowanych podłoży. Czym jest grunt do betonu? Czy wzmacnia powierzchnię betonową? Jakie są jego rodzaje? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Czytaj dalej

Co lepiej wybrać: zaprawa wyrównująca, czy wylewka samopoziomująca?

Zaprawa wyrównująca czy wylewka samopoziomująca? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób planujących remont posadzki lub układanie nowych płytek. Wybór odpowiedniego produktu jest kluczowy dla trwałości i estetyki wykonanej powierzchni. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy artykuł, w którym omawiamy główne zalety i zastosowania obu środków. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej

Jak wybrać odpowiednią masę uszczelniającą do betonu?

Uszczelnienie betonu jest ważnym etapem budowy lub remontu budynku. Pozwala bowiem wydłużyć trwałość materiału oraz zabezpieczyć powierzchnie przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Jednym z preparatów używanych do tego celu jest masa uszczelniająca. Jak wybrać odpowiedni rodzaj produktu? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej