• ImmerBau Sp. z o.o.
  • Polski

Blog

Jak chronić stal zbrojeniową przed korozją?

Ochrona stali zbrojeniowej przed korozją jest bardzo ważna. Lepiej bowiem zapobiegać, niż później martwić się, w jaki sposób można ją usunąć. W poniższym tekście podpowiadamy, jak skutecznie zabezpieczyć stal zbrojeniową przed korozją, aby ładnie wyglądała i była praktyczna. Istnieje kilka metod, by nie zachodził proces korozji. Zapoznaj się z naszymi propozycjami.

(więcej…)

Jakie warstwy sczepne stosuje się na trudnych podłożach?

Warstwy sczepne są chętnie wykorzystywane do zwiększania przyczepności między dwoma warstwami betonu, które zostały wylane w różnym okresie. Nazywane są one również mostkami sczepnymi. Ich dużą zaletę stanowi to, że zwiększają wytrzymałość na odrywanie. Niektóre z nich mogą być stosowane nawet na bardzo trudnych podłożach, gdzie świetnie się spełniają. W poniższym tekście omawiamy warstwy sczepne odpowiednie do betonu.

(więcej…)

Czym są tzw. iniekty cementowe?

Szybka naprawa zniszczeń powstających w konstrukcjach budowlanych w czasie ich użytkowania pozwala na ograniczenie ich zakresu, a także na przywrócenie pełnej wytrzymałości uszkodzonego elementu. Niezawodnym sposobem radzenia sobie z pojawiającymi się pęknięciami czy rysami jest używanie iniektów cementowych. Przekonaj się, dlaczego warto je stosować i zobacz, jakie środki sprawdzą się najlepiej.

(więcej…)

Co to znaczy, że beton jest konfekcjonowany?

Materiały betonowe mogą być sprzedawane luzem (np. na kilogramy lub tony) lub pakowane, czyli konfekcjonowane. Z nazwą “beton konfekcjonowany” można spotkać się dość często, jednak klienci nie zawsze są pewni, co właściwie ona oznacza i jaką mieszankę betonową otrzymają. W tym wpisie dokładnie wyjaśnimy tę kwestię.

(więcej…)

Kiedy i dlaczego beton należy pokrywać farbą ochronną?

Betonowa posadzka to najbardziej funkcjonalny wybór do pomieszczeń gospodarczych i technicznych. Aby zwiększyć jej trwałość i podbić walory estetyczne, warto jednak przemyśleć zastosowanie dodatkowego pokrycia ochronnego. Dobrze dobrana farba to sposób na zmianę charakteru wnętrza. Sprawdź, jak wybrać dobrą farbę ochronną do betonu, i czym charakteryzują się poszczególne rodzaje emalii.

(więcej…)

Metody ochrony powierzchni żelbetowych

Elementy konstrukcyjne z żelbetu narażone są na ciągłe i często intensywne działanie różnych niekorzystnych czynników, m.in. skrajnych warunków atmosferycznych czy związków chemicznych. W związku z tym z czasem może dochodzić nie tylko do ich degradacji, co jest problemem nie tylko natury estetycznej, ale przede wszystkim technicznej. Aby przeciwdziałać uszkodzeniom wynikającym z naturalnego starzenia materiału, niezbędne jest zastosowanie odpowiednio dobranej ochrony powierzchni żelbetowej. Jest to wskazane nie tylko przy naprawach czy czynnościach konserwacyjnych, ale i w przypadku nowo wznoszonych konstrukcji.

(więcej…)

Czym cechuje się beton torkretowy?

Beton torkretowy stosuje się przede wszystkim do prac naprawczych obiektów i konstrukcji żelbetowych, szczególnie w budowlach przemysłowych i inżynieryjnych. Mieszankę nanosi się na daną powierzchnię metodą natryskową za pomocą specjalnej maszyny zwanej torkretnicą. Tutaj możesz przeczytać, jakie cechy powinien mieć ten rodzaj betonu.

(więcej…)

Jak dobrać zaprawę do regulacji włazów?

Zaprawy do specjalnych zastosowań jest to specyficzna grupa materiałów budowlanych. Muszą być wykonane w odpowiednio wysokiej jakości, a przy tym z zachowaniem rygorystycznych norm produkcyjnych. Jednym z ich rodzajów jest zaprawa do regulacji włazów. Czym trzeba się sugerować przy jej doborze?

(więcej…)

Co zaliczamy do tzw. zapraw specjalnych?

Jaka istnieje różnica pomiędzy zaprawą a zaprawą specjalną? Zaprawy budowlane i zaprawy specjalne należą do tzw. chemii budowlanej, wykorzystywane są w budownictwie ogólnym, ale mogą zasadniczo różnić się składem chemicznym i przeznaczeniem. Jest to także powód, dla którego warto zaopatrywać się w specjalistyczne materiały budowlane, jakimi są zaprawy specjalne, u renomowanych dystrybutorów. Wtedy możemy mieć pewność, że spełnią one Państwa wymagania. Nasza firma ImmerBau z Poznania gwarantuje Państwu szeroki dostęp do asortymentu z najwyższej półki oraz doradztwo i usługi na najwyższym poziomie. Opowiemy Państwu o rodzajach zapraw dedykowanych do zadań specjalnych i podpowiemy, na jakie warto zwrócić szczególną uwagę.

(więcej…)

Zaprawa do naprawy betonu i posadzek

(więcej…)