• ImmerBau Sp. z o.o.
  • Polski

Jak dobrać krem do izolacji poziomej?

betonowa sciana i podloga

Izolacja pozioma to jedna z najważniejszych izolacji w całym budynku. Umieszcza się ją pomiędzy ścianą a ławą fundamentową lub pomiędzy fundamentem a ścianami na parterze obiektu. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed kapilarnym podciąganiem wody z gruntu, a co za tym idzie, przeciwdziałanie rozwojowi wilgoci wewnątrz domu. Izolację poziomą można wykonać przy użyciu różnych materiałów. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak dobrać odpowiedni krem do izolacji. Zapraszamy do lektury.

Zasada działania kremów do izolacji poziomej

Wykorzystanie jednego z dostępnych na rynku kremów do izolacji poziomej to popularny sposób na odtworzenie przeciekającej izolacji. Środki te chętnie wykorzystywane są zarówno w budownictwie kubaturowym, jak i przemysłowym. Doskonale sprawdzają się także w infrastrukturze komunikacyjnej.

Głównym zadaniem każdego kremu jest zapobieganie  kapilarnemu podciąganiu wody z gruntu. Po aplikacji preparat bardzo szybko wnika w podłoże, przeciwdziałając dalszemu przenikaniu wilgoci. Nie rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu z powodzeniem można stosować go na powierzchniach, których stopień zawilgocenia sięga nawet 95%. Znakomite właściwości hamujące rozwój wilgoci nie wpływają negatywnie na paroprzepuszczalność materiałów różnego typu. Z kremów można korzystać na nawierzchniach wykonanych z betonu, żelbetu, cegły, piaskowca i kamienia naturalnego.

Co wyróżnia dobry krem do izolacji poziomej?

Dobry krem do izolacji poziomej ścian musi charakteryzować się odpowiednim składem. Do jego produkcji wykorzystane mogą być wyłącznie produkty nierozpuszczalne w wodzie. Co więcej, taki środek musi być też łatwy w użyciu. Nakładanie kremu na powierzchnię nie może być skomplikowane ani pracochłonne. Ważna jest również szybkość aplikacji oraz uniwersalność zastosowania. Dobry krem powinien być gotowy do użycia od razu po otwarciu i umożliwiać iniekcję poziomą zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. To bardzo ważne z perspektywy komfortu inwestora. Dzięki temu nie musi on kupować kilku różnych środków, ponieważ ma wszystko w jednym.