• ImmerBau Sp. z o.o.
  • Polski

Charakterystyka zaprawy iniekcyjnej cementowej Immeriniekt L 25

pracownik w trakcie renowacji elewacji

Wśród kilku dostępnych w naszej ofercie iniektów cementowych na specjalne wyróżnienie zasługuje zaprawa Immeriniekt L 25. To produkt wykorzystywany do wypełniania niewielkich szczelin i uzupełniania pęknięć w powierzchniach wykonanych z betonu, żelbetu oraz kamienia. Ze względu na swoje uniwersalne właściwości środek ten z powodzeniem może być stosowany zarówno w budownictwie, jak i infrastrukturze komunikacyjnej. W dzisiejszym artykule przedstawimy charakterystykę zaprawy Immeriniekt L 25. Zachęcamy do lektury.

Czym wyróżnia się zaprawa Immeriniekt L 25?

Zaprawa Immeriniekt L 25 to produkt na bazie cementu. Charakteryzuje się płynną konsystencją oraz doskonałą pompowalnością. Oprócz tego środek ten wyróżnia ograniczona kurczliwość. Jego zastosowanie zapobiega nadmiernemu zmniejszaniu objętości betonu na skutek niekorzystnych warunków termiczno-wilgotnościowych w trakcie dojrzewania materiału budowlanego. Kolejną ważną cechą zaprawy L 25 jest ochrona przed wnikaniem chlorków w naprawianą powierzchnię. Przekłada się to na ograniczenie szkodliwego działania związków chemicznych mających wpływ na szybszą degradację konstrukcji wykonanych z betonu lub żelbetu.

Główne obszary zastosowania zaprawy Immeriniekt L 25

Iniekt cementowy L 25 stosowany jest do wypełniania szczelin, rys, pęknięć i pustek o grubości od 0,6 mm do maksymalnie 10 cm. Starannie dobrany skład mieszanki pozwala na skuteczną naprawę powierzchni wykonanych z różnych materiałów – betonu, żelbetu, cegły i kamienia. Środek może być wykorzystywany podczas kotwienia prętów zbrojeniowych, a także osadzania kotew w skale i elementach konstrukcyjnych z betonu. To produkt sprawdzający się w wielu obszarach budownictwa (podziemnym, przemysłowym, hydrotechnicznym). Chętnie korzystają z niego również specjaliści zajmujący się naprawą elementów infrastruktury transportowej (sieci drogowych i kolejowych, portów morskich i lotniczych).

Jak aplikować zaprawę Immeriniekt L 25?

Aplikacja zaprawy Immeriniekt L 25 może odbywać się ręcznie lub mechanicznie (poprzez pompowanie). W przypadku nakładania ręcznego mieszankę należy wylewać bezpośrednio na szczelinę z przeznaczonego do tego pojemnika, np. kastry budowlanej. Przy pompowaniu niezbędne jest wykorzystanie pompy wyporowej lub membranowej wraz z odpowiednio dobranym wężem hydraulicznym.